Co każdy kolekcjoner powinien wiedzieć o ziarnach konopi Power Plant?

Co każdy kolekcjoner powinien wiedzieć o ziarnach konopi Power Plant?

Niektórzy zbierają znaczki pocztowe czy monety, a inni wybierają kolekcję ziaren marihuany. Okazuje się, że na całym świecie istnieje duża liczba przeróżnych odmian konopi, dzięki czemu kolekcjonerzy mogą zebrać całkiem spory zestaw do przechowywania w domu. Czy jednak na pewno zakup tego typu produktów jest legalny w Polsce? Sprawdź, co na ten temat mówi polskie prawo.

Sprzedaż nasion marihuany a ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii

Zgodnie z prawem obowiązującym w naszym kraju handel ziarnami kolekcjonerskimi (nawet odmianami zawierającymi wysokie stężenie THC) jest jak najbardziej legalny. Wynika to z faktu, iż nasiona same w sobie nie są uznawane za narkotyki, ponieważ nie mają żadnych szkodliwych czy psychoaktywnych substancji. Tego typu składniki pojawiają się dopiero w momencie wzrostu rośliny, dlatego właśnie uprawa jest już surowo zakazana. Za hodowlę, sprzedaż i posiadanie marihuany w postaci sadzonek czy suszu grozi kara pozbawienia wolności od 3 do nawet 15 lat (w sytuacji, gdy klientem jest osoba nieletnia).

Krótka charakterystyka odmiany Power Plant

Kolekcjonerzy poszukujący unikatowych rodzajów konopi mogą zainteresować się propozycją holenderskiego producenta Dutch Passion działającego na rynku już od 1987 roku. Power Plant to feminizowany rodzaj typu indoor i outdoor z przewagą Sativy, wywodzący się z Południowej Afryki. Oryginalna wersja jest dostępna wyłącznie w ofercie niderlandzkiego banku nasion, dlatego też ziarna są tak pożądane przez osoby kolekcjonujące tego typu produkty. To ważne, aby podjąć współpracę z coffee shopem, który oferuje wysokiej jakości nasiona pochodzące od znanych dostawców z różnych regionów świata.

Kto może uprawiać konopie w Polsce?

Istnieje możliwość hodowania konopi włóknistych (niezawierających THC) po spełnieniu określonych wymagań i uzyskaniu stosownych zezwoleń. W naszym kraju uprawy odbywają się wyłącznie na potrzeby przemysłu włókienniczego, farmaceutycznego, kosmetycznego czy spożywczego. Warto wspomnieć, że wyroby konopne typu olejki czy susz CBD są jak najbardziej legalne.