Co dokładnie oznacza zwrot „dopłacę do szkody”?
Nader często zdarza się, że właścicielom pojazdów uszkodzonych w wypadkach komunikacyjnych czy domów, które ucierpiały z powodu pożaru czy zalania, firmy ubezpieczeniowe zaniżają kwoty odszkodowań. Chcesz dowiedzieć się, jak zdobyć dodatkowe pieniądze na remont? Przeczytaj tekst.
Co zrobić w przypadku zaniżenia kwoty odszkodowania przez ubezpieczyciela?
Wielu klientów przyjmuje to, co zostało im wypłacone i rezygnuje z dalszych roszczeń. Wynika to dość często z niewiedzy lub braku odwagi, aby spierać się z firmami obsługiwanymi przez doświadczonych adwokatów. Są dwie drogi dochodzenia swoich praw od firm ubezpieczeniowych. Jedna z nich jest dość wyboista i długa i jest nią właśnie droga sądowa. Kancelarie zajmujące się odszkodowaniami, do których zgłaszają się poszkodowani na ogół pobierają spory procent z wywalczonej sumy, a w dodatku kwotę tę otrzymuje się dopiero po wygranej sprawie. Druga natomiast polega na poszukaniu w Internecie firmy zajmującej się odkupem odszkodowań. Wiele osób sceptycznie podchodzi do zwrotu „dopłacę do szkody”, jednak przekonują się, że skorzystanie z takiej opcji ma spore zalety.
Jakie są korzyści ze skorzystania z opcji dopłaty do odszkodowania?
Przede wszystkim po analizie dokumentów przez specjalistów firmy zajmującej się odkupem właściciel roszczenia zrzeka się praw do niego i od razu otrzymuje różnicę pomiędzy tym, co już otrzymał a tym, co powinien był dostać. Jako że nie jest już stroną, może zapomnieć o całej sprawie i zająć się naprawą swojego pojazdu.
Jakie są warunki skorzystania z takiej możliwości?
Przede wszystkim szkoda nie może ulec przedawnieniu. Warto pamiętać, że sprawy takie przedawniają się po upływie 3 lat. Nie trzeba nawet być już właścicielem auta czy motocykla, wystarczy, że było się nim w momencie, gdy szkoda powstała. Znalazłszy firmę, która dopłaci do szkody, wystarczy się z nią skontaktować i przesłać takie dokumenty jak:
- kosztorys,
- decyzja o wypłacie odszkodowania.
Po kilku dniach, gdy rzeczoznawcy firmy przeanalizują sprawę, poszkodowany przez firmę ubezpieczeniową otrzyma propozycję odkupu w wysokości zgodnej z przeprowadzoną analizą.
Co, jeśli firma dopłacająca do szkody przegra z ubezpieczycielem?
Takie sytuacje zdarzają się rzadko. Jednak nawet gdy tak się zdarzy, osoba, której dopłacono do szkody, nie jest zobowiązana do zwrotu dopłaty. Miałeś szkodę w ostatnich 3 latach i otrzymałeś niską kwotę od ubezpieczyciela? Znajdź w sieci przedsiębiorstwo, które dopłaci Ci do szkody.